baumann

Reportáž z 6.kola VHSL 2016 (10.07. Ľubovec)

Pridané :28.júl.2016 Napísal(a)

Nedeľné poobedie spolu s počasím ktoré dosahovalo takmer 30°C, sme začali v Ľubovci, no tento rok nie vo finále ako to bolo posledné 2 roky, ale na 6.kole VHSL .Súťaže sa zúčastnilo 22 družstiev, 13 ligových družstiev mužov a 4 ženské.

Hneď po úvodnom zahájení 6.kola sme sa presunuli na štartovú čiaru kde už boli muži z Keceroviec no žiaľ ich prvý pokus skončil NP a každý len čakal kto nastaví latku vysoko a s akým časom. Očakávania boli zamerané hlavne na prvú TOP 5 z ligy: FIRE RACING SPORT ,Sveržov, Hrabovec, Reľov, Terňa a aj na domácich mužov z Ľubovca ktorí túto trať poznajú najlepšie. Druhý výstrel patril mužom z Terne, ktorí potvrdili ich formu na saní, ktorá ich zdobí už od začiatku sezóny a ukončili pokus s časom 16,25 (ĽP-15,59). Hneď po nich sa na štart pripravil ďalší favorit Reľov, ktorý po pekné rozbehnutom útoku skončil s časom 15,76 ( ĽP-15,17). Tento čas vyzeral veľmi sľubne, až kým neprišli na trať muži z Hrabovca, ktorí išli na doraz, no čas sa zastavil až na 15,68 po prestreku na ľavom prúde ale Paťo Sova mal zatiaľ najlepší zostrek súťaže 14,90. Domáci prišli na trať spolu so skvelou atmosférou od divákov, ktorí ich vytlieskali no to žiaľ domácich nenakoplo natoľko aby dali čas, ktorý by znamenal zamiešanie kariet a tak po slabšom výkone na saní sa museli v prvom pokuse zmieriť s časom 16,39 ( PP-15,57).Súťaž pokračovala spolu s teplým počasím družstva podávali časy na hranici 16-tich sekúnd až kým neprišiel FIRE RACING SPORT, ktorý predviedol veľmi sympatický a kvalitný výkon, ktorý ich vyniesol na 1.miesto s časom 15,46 ( ĽP-15,32 ).No to ešte nebol koniec boja o pódiové umiestnenia. Sveržov chcel ukázať že to ide dať ešte nižšie. Po rýchlom saní sa pravému prudároví podarilo zostrieknuť v čase 15,12, no na ľavej strane to bol prestrek a výsledný čas 16,03.Vyšná Voľa, ktorá sa od začiatku sezóny snažila, bolo to na chalanoch vidno, teraz im to tam sadlo a po peknom saní zaznamenali čas 15,70 ( ĽP-15,67). V prvom kole sa u mužov zvádzal boj o popredné miesta, no u žien to bola veľká bitka medzi družstvami z Terne a Hrabovca .Ženy z Hrabovca v prvom kole zaznamenali len NP po tom, ako sa nepodarilo naštartovať stroj. Ukázala sa veľká príležitosť pre ženy z Terne, ktoré mali psychologickú výhodu, ale nevyužili ju na 100%. Keďže v prvom pokuse si zapísali čas 20,29 (PP-18,77), čo ich mrzelo, no na zlepšenie ich čakal ešte druhý pokus . Pekné výkony podávali aj ostatné ženské družstva, no ten najväčší boj o popredné miesto v lige a aj na 6.kole VHSL bol práve medzi ženami z Terne a Hrabovca, na ktorý sme si dali prestávku pred druhými pokusmi, a tak sme to využili na akciu PROJEKT DETI VHSL 2016 a občerstvenie vo výčape .Domáci hasiči si pre najmenších pripravili trať, ktorá pozostávala z hasičského hydrantu, malej hadice C, prenosného hasiaceho prístroja a džberovej striekačky. Deti boli rozdelené do 2 vekových kategórii ( do 10 rokov a od 11-15 rokov )a súťažili ako dvojica, ktorá dosiahne najlepší čas tak vyhráva. Deti to zobrali vážne a tak sme videli aj peknú konfrontáciu aj medzi detičkami, ktoré túžili získať vecné ceny od sponzorov VHSL. Zúčastnilo sa jej niečo viac ako 15 dvojíc čo určite nie je zlé . Na konci tejto súťaže si túto disciplínu vyskúšal aj komentátor, ktorý sa staral o zábavu počas celej súťaže: Fero Teplicky. Po dobehnutí všetkých dvojíc sa vyhodnotili víťazi, ktorí boli aj odmenení. Po prestávke sme sa znovu vrátili na trať k druhým pokusom ktoré malí znamenať zlepšenie a ešte tuhší boj o body .Hneď v úvode sme videli zlepšenie času mužov z Terne na 15,71 (PP- 15,64).U ostatných tímov neprišlo takmer žiadne zlepšenie časov druhých pokusoch a karty sa nám nezamiešali. Ale to by bol príliš jednoduchý koniec a tak ženy z Hrabovca, ktoré mali nôž na krku a chceli si udržať 1.miesto v lige museli podať extratriedu a to aj urobili s časom 18,13 (ĽP 17,47), čo bol aj najlepším zostrekom v ženskej kategórii. Na trať vstúpili ženy z Terne a po výborne rozbehnutom útoku to vyzeralo že Hrabovec sa bude musieť uspokojiť s druhým miesto no žiaľ na ľavom prúde to bol prestrek na 19,49 ( PP-17,58). Súťaž sprevádzala dobrá atmosféra o ktorú sa postarali komentátori a DJ ,a hlavne fanúšikovia a súťažiaci. Konečne poradie v mužskej kategórii bolo: 1.miesto FIRE RACING SPORT( ktorým gratulujeme k víťazstvu). 2.miesto muži z Hrabovca a na 3.mieste Vyšná Voľa . U mužov sa toho veľa v tabuľke zamiešalo u žien ostáva lídrom Hrabovec. Počas súťaže sa nikto nezranil začo sme vďační a čo nás mrzí je, že už 2 roky sa v Ľubovci nepodarilo vyhrať s výsledným časom pod 15 sek.