2009-2018 - 10 rokov hasičských súťaží na Východnom Slovensku baumann

Predstavenie účastníkov VHSL 2016. Družstvo mužov Reľov

Pridané :4.máj.2016 Napísal(a) 

Sme spolu pokope druhu sezónu, pomaličky sa snažíme priblížiť tým dobrým mužstvám a podávať vyrovnane časy. VHSL beháme 3 roky. Naše doterajšie výsledky neboli veľmi dobre, ale každým rokom sa pomaličky posúvame v konečnej tabuľke na vyššie priečky. Pochádzame z kežmarského okresu z krásneho prostredia Pienin a Spišskej Magury.

Ako sa pripravujete alebo ako ste sa pripravovali na sezónu 2016? Mali ste už prvý tréning ako dopadol?

Na sezónu sme sa pripravovali prevažne v telocvični a v posilňovni, nejaké kondične cvičenia zapajačky, zahrali sme si futbal. Chodili sme aj behať na schody do Poľska okolo priehrady. Prvý tréning s vodou sme mali začiatkom apríla a dopadol nad naše očakávanie J

Čo sa týka súťaže tak už viacmennej mame zabezpečené všetko materiálneho charakteru, už iba doladiť nejaké detaily. Ihrisko sme trosku porovnali vykosili, zakúpili sme nove ohradenie trate. Špecifické je to, že je to jedna z najrýchlejších trati v lige, tak si myslím, že keď pán božko da a vyjde pekné počasie mohli by sme sa tešiť na výborné aj 13stkové časy. Súťažiaci sa môžu tešiť na výborný guláš z diviny, klobásku, hranolky, vychladene pivko a alko a nealko nápoje.

VHSL behávate od roku 2014. Toto bude vaša tretia sezóna, no RHLS behávate mám pocit od jej začiatku. Mohli by ste zhodnotiť vaše pôsobenie v týchto ligách alebo aj tieto ligy navzájom?

Tak z konečnej tabuľky je jasne vidieť že sa nám lepšie darilo v RHLS kde sme skončili na 7. mieste a podarilo sa nám aj jedno kolo vyhrať v Stratenej. Vo VHSL sme skončili na 10 mieste. 

Ako som si všimol výsledky tak v RHLS ste v rokoch 2014 a 2015 dosiahli lepšie celkové umiestnenie naproti celkovým výsledkom vo VHSL? Prečo si myslíte, že to tak bolo?

Veľkú rolu zohralo konkurencie schopnosť jednotlivých tímov v daných ligách. Vo VHSL behali naj tímy z celého východného Slovenska ktoré tuto ligu behajú už viac rokov. Zato v RHLS nove tímy ktoré prichádzali z okresných líg, naberali skúsenosti a dovolím si povedať že dobehla kvalitou a úrovňou VHSL a  tento ročník bude veľmi vyrovnaný.

Ako zvládate behať dve ligy naraz? Nie je toho veľa? Ste časovo aj pracovne tak flexibilný, že to zvládate?

Keď človeka hasičský šport baví, tak nie je čo riešiť. Zabehli by sme aj 3 ligy J Precestujeme veľa km lebo na každú súťaž to mame ďaleko.

Povedzte nám niečo ho vašej histórii DHZ. Či tam bol nejaký úpadok, alebo DHZ je vo vašej obci neustále najaktívnejšia zložka obce alebo či a kedy ste sa začali viac venovať hasičskému športu. V konečnom dôsledku ako to celé vzniklo, hasičský šport na vysokej úrovni u vás v obci?

V  najstaršej obci na Zamagurí je DHZ najaktívnejšia zložka obce. DHZ Reľov funguje v obci už viac ako 60 rokov. Súťaží sa začali zúčastňovať mladi hasiči od roku 2008. Veliteľom DHZ Reľov je František Marhefka, predsedom je Andrej Mašľonka a preventivárom Marek Bieľak.  Na tej najvyššej úrovni s novou striekačkou s obsahom 1950cm3 a športovými hadicami sme sa začali venovať v roku 2011 a každým rokom sa snažíme napredovať.

S akým strojom a vybavením ste začínali a aký stroj a náradie mate teraz?

Počiatky od roku 2009 boli pre mladí tím začiatkom v hasičskom sporte, súťažilo sa so zásahovou striekačkou PS12 so starším technickým vybavením. Odstupom času v roku 2011 aj pomocou príspevku ministerstva vnútra obec zakúpila novu striekačku s obsahom 1950cm3 aj so športovým vybavením. Od roku 2014 aj s podporom nadšencov hasičského športu sa zakúpil novy stroj s obsahom 2050cm3s menšími úpravami, ktorým súťažíme dodnes.

Mali ste vytvorené podmienky na to aby ste si mohli kúpiť lepšiu výbavu, alebo ako ste sa k nej dopracovali, kto vám pomáhal?

Od samotného začiatku nám bola Obec nápomocná a taktiež nadšenci hasičského športu bez ktorých by nebolo možne napredovať v tomto sporte.

Koho v družstve označujete za tzv. manažéra? Kto sa stará o podstatné veci počas sezóny, kto to tam ťahá?

Manažérom nášho tímu je nás vynikajúci strojník Marek Bieľak, ktorý sa stará o všetky materiálne aj organizačne veci.

Akú sú vaše ciele pred nadchádzajúcou sezónou?

Snažíme sa od  prvej súťaže zabrať naplno a postupne pridávať J Našim cieľom je skončiť čo najvyššie v tabuľke aby sme boli maximálne spokojní z našich výsledkov.

Vaše najväčšie úspechy alebo víťazstvá?

V roku 2013 vicemajstri VHL, a prvenstvo na prestížnej nočnej súťaži v Bijacovciach.

Na ktorú súťaž sa v sezóne 2016 vo VHSL tešíte najviac?

Najviac sa tešíme na 9. ligové kolo v Hrabovci a  finálové kolo v Terni.

Keď sa pozrieme na prihlásené družstvá vo VHSL tak tam môžeme vidieť, čo družstvo to pojem, trúfli by ste si povedať tip na víťaza sezóny 2016?

Už týmto, že jednotlivé družstva prejavili záujem o zápolenie vo VHSL, sú všetci víťazmi.

Aký je váš najlepší dosiahnutý čas, kde to bolo?

Na fotobunku  Zamagurský super cup v Spišských Hanušovciach čas 14,32s v roku 2015. A na pištoľ to bolo na súťaži v stratenej v roku 2015 čas 14,66s kde sme aj vyhrali kolo.

Kedy ste zažili nejaké sklamanie v hasičskom športe?

Najväčšie sklamania sme zažili minulého roku v Českej Republike na leninovi a october cupe kde sme mali neplatne pokusy.

Chystáte nejaké prekvapenia do novej sezóny?

Prekvapení mame hneď niekoľko zakúpili  sme si nove legíny ,trička a bundy.

Na otázky odpovedali a za ich odpovede ďakujeme: Ing. Jozef Pazera a Ing. Jan Bielak

2

32

 

PORADIE MUŽI

 01.  FireRacingSport 91
 02.  Sveržov 88
 03.   Terňa 78
 04.   Lúčka 75
 05.   Vyšná Voľa 74
 06.   Hankovce 48
 07.   Bzenov 46
 08.   Zlaté 45
 09.   Rokytov 45
 10.   Ľubovec 45
 11.   Sveržov B 42
 12.   Hrabovec 33
 13.  Raslavice B 26
 14.  Komarov 23
 15.  Šarišské Michaľany 22
 16.  Nemcovce 18

PORADIE ŽENY

 01.  Terňa 50
 02.  Lúčka 34
 03.  Hrabovec 25
 04.   Šarišské Michaľany 25
 05.   Hankovce 25
 06.   Raslavice 20
 07.   Bzenov 8

MEDIÁLNI PARTNERI

kiss